Hakkımızda

1999 yılında kurulan Medea Güzel Sanatlar 20 yıllık bir süreçte 8.000 öğrenciyi sanatla buluşturmuştur. Ardından büyük bir çoğunluğunun konservatuvar ve güzel sanatlar okullarını kazanmasını sağlamıştır.

“Her çocuk eğitim hakkına sahiptir” sloganı ile çıktığımız bu yolda özellikle çocuk gelişimi ve sanatsal eğitimler konusunda Medea Güzel Sanatlar 20 yıllık bir tecrübe ve güncel yöntemler ile eğitimlerine hız kesmeden devam etmektedir. Her çocuk yeteneklidir, fakat bu yeteneğin fark edilmesi ve en iyi şekilde yönlendirilmesi çocukların sıklıkla bulabildiği bir imkan değildir. Doğru yönlendirme ile gelişen eğitim süreci, her zaman başarılı sonuç ortaya koyar.

Müzik, bale, resim, sahne sanatları gibi branşlarda İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinin öncü sanat merkezi olma özelliğini taşıyan kurumumuz, başarının iyi bir eğitim ile geldiğini her daim göz önünde bulundurmakta ve bu minvalde yetkin eğitimciler ile çalışmaya devam etmektedir.

Sanatın gerek meslek olarak benimsenmesi, gerekse kişisel gelişime olan etkisini göz önünde bulundurmaktayız. Verdiğimiz sanatsal eğitimler, modern ve geleneksel yapıları içinde bulundurmakla kalmayıp multidisipliner bir çalışma yöntemi eşliğinde sürdürülmektedir. Nasıl ki sanat ve felsefe birbirinden beslenen kavramlar ise sanatın kendi içerisindeki branşların bütünlüğü de aynı minvalde ele alınmalıdır.

Ünlü yazar ve tiyatro teorisyeni Bertol Brecht’in “Görünenin arkasındaki görünmeyeni hedefleyiniz” sözü yaratıcılıkta her zaman farklı perspektiflere yönelmemize ve öğrencilerimize geçmişin, bugünün ve geleceğin ortak sanatsal değerlerini aşılamamıza katkı sağlamaktadır.

Bünyesinde yer aldığımız çatı kuruluşumuz olan Medea Eğitim Kurumları hakkında daha detaylı bilgi almak için Medea Eğitim Kurumları Kurumsal Tanıtım dosyasını inceleyebilirsiniz.