Gitar Kursu

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen gitar dersinin amacı, klasik müziğin yanı sıra rock, jazz, metal müzik gibi bir çok müzik türünde önemli yer tutan gitarı sevdirmek, ritim duygusunu geliştirmek, dünya müziklerinin seçkin örneklerini dinleterek yaratıcılık duygusunu keşfetmektir.

Programın İçeriği

Bir folk kültürü olarak ortaya çıkan ve yoğun kültürel geleneğe bağlı olan Flamenko müziğini tanıtmak, ana enstrümanı olan gitarı bu müzik içerisindeki yerini kavratmak ve uygun örnekleri çaldırarak müzikal ifadeyi geliştirmektir.

Yıl içerisinde atölye çalışmaları, konser ve dinletiler, grup çalışmaları içerisinde yer alan öğrenci, birlikte çalışma disiplinini edinirken aynı zamanda özgüven duygusu kazandırmaktadır.

Haftalık Ders Saatleri

Gitar eğitimlerimiz iki şekilde yapılmaktadır.

Birebir ders : 45 dakika gitar dersi, 45 dakika müzik teorisi ve solfej dersi (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, gitar orkestrası vb.) olmak üzere haftada 3 ders saatidir.

Grup dersi : Eğitimimiz 2 kişilik veya 3 kişilik sınıflarda haftada 1 saat olarak uygulanmaktadır. İlk iki hafta sadece müzik teorisi ve solfej dersi, daha sonra gitar dersi ile birlikte solfej ve ritmik okuma çalışmalarına devam edilmektedir. (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, gitar orkestrası vb.) olmak üzere haftada 2 ders saatidir.

Örnek Ders Videosu