Elektro Gitar Kursu

Programın Amacı

Programın amacı 1940’lı yıllardan bu yana özellikle rock müzikte kullanılan elektro gitarı sevdirmek, değişik çalma tekniklerini tanıtmak, müziksel işitme ve ritim duygusunu geliştirmek. Rock, pop ve jazz müziklerinden örnekler dinletmek ve çaldırmaktır.

Programın İçeriği

Hammer on, pull off, gamlar, sequences, tremolo, modlar, speed picking, power chord (beşli akor) arpej, ritim çalışmaları

Haftalık Ders Saatleri

Elektro gitar eğitimlerimiz iki şekilde yapılmaktadır.

Birebir ders : 45 dakika gitar dersi, 45 dakika müzik teorisi ve solfej dersi (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, gitar orkestrası vb.) olmak üzere haftada 3 ders saatidir.

Grup dersi : Eğitimimiz 2 kişilik veya 3 kişilik sınıflarda haftada 1 saat olarak uygulanmaktadır. İlk iki hafta sadece müzik teorisi ve solfej dersi, daha sonra elektro gitar dersi ile birlikte solfej ve ritmik okuma çalışmalarına devam edilmektedir. (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, gitar orkestrası vb.) olmak üzere haftada 2 ders saatidir.

Örnek Ders Videosu