Keman Kursu

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen keman dersinin amacı kemanı sevdirmek, müzikal yeteneğini geliştirmek, yaratıcılık duygusunu keşfetmek, kemanın dünya müziğindeki yerini ve tarihsel sürecini aktarmaktır.

Programın İçeriği

Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle desteklenen keman dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Yıl içerisinde atölye çalışmaları, konser ve dinletiler, grup çalışmaları içerisinde yer alan öğrenci, birlikte çalışma disiplinini edinirken aynı zamanda özgüven duygusu kazanmaktadır.

Haftalık Ders Saatleri

Keman eğitimlerimiz iki şekilde yapılmaktadır.

Birebir ders : 45 dakika gitar dersi, 45 dakika müzik teorisi ve solfej dersi (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, keman orkestrası vb.) olmak üzere haftada 3 ders saatidir.

Grup dersi : Eğitimimiz 2 kişilik veya 3 kişilik sınıflarda haftada 1 saat olarak uygulanmaktadır. İlk iki hafta sadece müzik teorisi ve solfej dersi, daha sonra keman dersi ile birlikte solfej ve ritmik okuma çalışmalarına devam edilmektedir. (Nisan, Mayıs, Haziran) 45 dakika da müzik atölyesi dersi (orkestra, ritim grubu, blok flüt grubu, koro, keman orkestrası vb.) olmak üzere haftada 2 ders saatidir.

Örnek Ders Videosu