Salsa ve Sosyal Latin Dansları

Medea Güzel Sanatlar’da yapılan dans çalışmaları, hobi amaçlıdır. (Bale hariç) Katılımcıların fiziksel ve ruhsal alanda gelişimlerine katkı sağlayarak, sosyal ortamlarda dans edebilmeleri için kurgulanmıştır. Yarışma stili Latin ve Tango ile ilgileri yoktur. Bu nedenle herkesin katılabileceği ve başarabileceği bir çalışmadır.

Programın Amacı

Sosyal Latin danslarını yönlendirme ve takip (follow-lead technique) esasına dayanarak dünyanın her yerindeki sosyal dansçılarla bu dansları yapılabilmesini sağlamak, hayata 

dansla ritim katmak, bedeni ve ruhu zindeleştirmek, yaşama mutluluk, enerji ve sosyallik katmak.

Programın İçeriği

Salsa : Sosyal Latin danslarının dünyadaki en yaygın dansıdır. Küba çıkışlı olduğu kabul edilen dans yurt içi ve dışında oldukça yaygındır. Müzik formu eğlenceli ve ritmiktir. Otantik ve popüler olarak ikiye ayırabileceğimiz müziklerin bilinen popüler örnekleri Marc Anthony, Jenifer Lopez, Ricky Martin, Gloria Estefan, Emir Ersoy

Bachata : Çalışmalarda göreceğiniz romantik öğeli tek danstır. Yumuşak müzikleri ve dans tavrı ile sizi güzel ve rahatlatıcı duygularla doldurur. Latin gecelerinde biraz nabzınızı düşüren ve dinlendiren özelliği de bu anlamda onu tercih edilen danslardan biri yapar.

Merengue (Merenge) : Dominik Cumhuriyeti’nin dansıdır. Bizim deyimimizle vur patlasın, çal oynasın deyiminin Latin Amerika’daki karşılığıdır. Latin dansları içinde belki de en kolayıdır. Şarkıları, hayatın bu kadar ciddiye alınmaması ve bazen her şeyi boş verip aşkı ve eğlenceyi de yaşamak üzerinedir.

Cha-Cha : Club Cha-Cha ya da Türkiye’deki ismiyle Sosyal Cha-Cha ritim olarak aslında popüler müzikte birçok şarkının alt yapısında bulunur. Biraz neşeli, biraz küstah tavrı dansın karakteristiğidir. Adım atışlarınıza estetik bir form oluşturmada oldukça yararlı bir danstır. Size dinamizm kazandırır.

Haftalık Ders Saatleri

Haftada bir gün ve bir buçuk saatlik çalışma programı içinde yapılır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!